Фиорентина – Рома, Сблъсък в Серия А

Фиорентина и Рома се изправят в пряк сблъсък за местата даващи право на участие в евротурнирите. Гостите загубиха почти всякакви шансове, за да се преборят за едно от местата даващи право на участие в най-комерсиалния европейски клубен турнир – Шампионска лига, но все още имат шанс да заемат позиция, която да им осигури участие във втория по сила клубен турнир – Лига Европа.

Двубоя Фиорентина – Рома ще се изиграе на 04 май от 21:45 часа, пряко можете да проследите срещата онлайн в Bet365!

Виолетовите се намират в много добра форма и определено футболистите на Монтела се представят много над очакванията. Отборът от Флоренция се намира на четвърта позиция с актив от 61 точки, само на една от третия Милан и осем от втория Наполи. Трудно ще настигнат отбора на Валтер Мадзари, но реално погледнато имат сериозен шанс да измесят росонерите от третата позиция и да си осигурят участие в квалификациите на Шампионска лига през следващия сезон, докато гостите от Рим продължават с колебливото си представяне и редуват силни със слаби игри. Именно поради тази причина римляните заемат четвъртата позиция с актив от 55 точки. В този двубой им се открива реална възможност да намалят разликата между тях и съперника им в днешния двубой, но въпреки това трудно биха изместили Милан от третата позиция, предвид факта, че до края на сезона остават много малко мачове.

И двата отбора се намират в много добра спортна форма и трудно можем да предвидим кой ще бъде крайния победил от този дерби мач. Безспорно предимството, е на страната на Фиорентина, които се представят много силно у дома, но въпреки това не трябва да подценяваме вълците, които могат да победят абсолютно всеки един отбор в Серия А, ако им тръгне играта. Предвид факта, че и двата отбора играят отворен футбол, то очакванията са да станем свидетели на истинска „голеада”.

Съвсвем спокойно може да се опита залог над 2.5 гола или и двата отбора да отбележат гол, като коефициента в букмейкъра bet365 е много добър!