Роналдо вкара два гола на АПОЕЛ при завръщането си

cristiano-ronaldo-bet365

Кристиано Роналдо вкара два гола при победата на Реал Мадрид с 3:0 над АПОЕЛ Никозия, който беше без българския десен бранител Живко Миланов в първия си мач от група “Н” на Шампионската лига по футбол. В другата среща Тотнъм надигра с 3:1 като домакин Борусия Дортмунд и за момента остана подгласник на европейските клубни шампиони.
Роналдо не бе играл доста време след наказанието от мача за суперкупата срещу Барселона, но се нуждаеше само от 12 минути, за да изведе Реал напред в резултата. Той се възползва от много красив пас успоредно на голлиния от Гарет Бейл и вкара за 1:0, а в началото на второто полувреме удари напречната греда и топката тупна на голлинията. В 51-та минута обаче португалецът вкара 109-ия си гол в Шампионската лига, като този път беше точен от дузпа за спорна игра с ръка на Роберто Лаго от кипърския отбор.
Серхио Рамос оформи крайното 3:0 със задна ножица в 61-та минута. Защитникът, който е и капитан на Реал, призна след мача срещу АПОЕЛ, че Роналдо е липсвал в предишните мачове: “Той вкарва толкова много, че днес присъствието му наистина се усети. Надявам се да остане във форма, защото неговите качества дърпат Реал напред”.
Хюн-мин Сон изведе Тотнъм напред в резултата срещу Борусия Дортмунд още в четвъртата минута, когато получи извеждащо подаване от Хари Кейн, финтира Сократис Папастатопулос и вкара с топовен шут в близкия ъгъл на вратата на Роман Бюрки. Андрий Ярмоленко, който беше привлечен за заместник на Усман Дембеле, обаче изравни седем минути по-късно, когато получи пас от Шинджи Кагава на границата на наказателното поле и преодоля Юго Лорис с много красив удар към далечния ъгъл.
Тотнъм и Борусия създадоха по няколко чисти положения до края на мача, но англичаните вкараха две от своите и спечелиха трите точки. Хари Кейн се разписа за 2:1 в 15-та минута, когато проби през центъра и се пребори с трима защитници на Борусия, а след час игра нападателят оформи крайния резултат. Той беше точен след пас на Кристиан Ериксен.