Барселона — Реал Мадрид, Събота, 21 април 2012

В поредния спектакъл наречен „Ел Класико” Барселона приема на „Камп Ноу” Реал Мадрид.

Изключително важен мач за двата отбора, който всъщност ще определи до голяма степен носителя на титлата в испанската Примера Дивисион. Водач във временното класиране преди тази среща продължава да бъде Реал Мадрид с актив от 85 точки, след 27 победи, 4 равенства и две загуби. Барселона са на втора позиция, като за няколко кръга скъсиха преднината на Белия балет на едва 4 точки. Каталунците са с 81 точки, регистрирайки 25 победи, 6 равенства и две загуби. Головата разлика е по-добра за Реал 107 на 29, а Барселона са с показател 96 на 24. Изключително силни показатели в сравнение с всички други отбори от Примера, които дори не се приближават и малко до тях.

Барселона и Реал Мадрид играха преди броени дни полуфинални мачове от Шампионска лига, но и двата отбора не успяха да направят нищо положително. Барселона гостува на Челси в Лондон, където времето бе изключително лошо и загубиха след 1-0 в мач не толкова интересен за гледане. Реал Мадрид пък играха в Германия на гости на немския колос Байерн Мюнхен. Белия балет създадоха много повече положения отколкото Барса и изпуснаха точката в последните минути на мача, но все пак успяха да вкарат ценен гол навън. Сега макар и малко уморени, двата гранда ще се изправят един срещу друг в събота, а след това след съвсем кратка почивка ще продължат подвизите си в Шампионска лига, но този път като домакини.

Последните мачове между двата тима завършиха по следния начин: На 25.01.2012 в мач за Купата на Испания Барселона и Реал Мадрид завършиха при 2-2. Преди това на 18.01.2012 отново в мач от Купата Барселона надигра като гости Реал при 1-2. Декември месец 2011 година в мач от Примера Дивисион Реал Мадрид губят с 1-3 като домакини. Август месец 2011 Барселона се налагат с 3-2, преди това отборите записаха равенство 2-2 и май месец 2011 година резултата отново бе равен. Сериозна доминация на каталунците и нито една победа за Реал Мадрид.

Сега тази събота на Реал Мадрид отново не им трябва победа. Отбора на Жозе Моуриньо ще е изключително доволен и на равенството, с което ще запази преднината си и ще има право на цяла една пълна грешка до края на първенството, а повече не им и трябва. Дори да запишат една загуба и едно равенство до края, то головата им разлика е много по-добра и трудно би била изпреварена от Барселона.

В Барселона, на Камп Ноу трудно падат голове. Реал Мадрид знаят това, а и резултатите говорят сами за себе си. Все пак след като на стола на Реал седна Жозето, отбора определено с доста покачи класата и уменията си. Резултатите им както в родното първенство, така и на евросцената са сериозни и трудно достижими. Лошото обаче е, че нито един отбор не може да играе цяло първенство на 100%. Винаги има лек спад и този спад позволи на Барселона да ги настигнат, като до скоро титлата за Гуардиола беше напълно отписана. Успее ли Моуриньо да вземе трите точки, то това според мен ще бъде един голям връх в кариерата му и ще може достойно да се оттегли, както се говореше до скоро. Реал Мадрид няколко години подред дишат прахта на Барселона и сега с него начело могат да обърнат нещата в своя полза.

Барселона по-скоро ще гони Шампионска лига, но пък защо да не вземат отново всичко и в Испания? Байерн Мюнхен според мен са по-силния тим, а и финала ще е на техен терен, което ме навежда на мисълта, че можем да ги гледаме на финал. Челси с този 1 гол не можем да кажем, че се справиха лошо, но на Камп Ноу футболистите на Пеп според мен ще ги смажат и ще им покажат какво е класа. Всички футболисти са на линия и проблеми в тима можем да кажем, че няма.

Ел Класико е една от срещите най-гледани в Света. Двубоя предизвиква невиждан интерес в цяла Европа, а и в България. Напрежението е огромно, а напоследък време за почивка нямат и двата отбора.

Феновете и на двата клуба ще очакват максималното от своите отбори. Последния път тук паднаха четири гола: два в първото полувреме за Барселона и два гола във втората част за Реал Мадрид. Сега отново се надявам да станем свидетели на поне 4 гола. Очаквам отворен футбол и неспирни атаки от двете страни!

Прогноза Барселона – Реал Мадрид: Гол/Гол, Над 3,5 гола

Двубоя можете да гледате на живо от тук. Онлайн излъчването на срещата ще е активно в 21:00 часа, събота, 21 Април.

Ако желаете да сте сигурни, че няма да изпуснете и минута от мача и искате да гледате на живо Барселона – Реал Мадрид направете си безплатна регистрация в Bet365 от тук, или от банера няколко часа преди срещата. После депозирайте минимална сума и без да има изискване да я залагате просто отворете своя интернет браузър и гледайте на живо със звук и картина. Ако имате проблеми при излъчването на живо на двубоя Барселона – Реал Мадрид коментирайте под темата, ще се опитаме да ви насочим, както и да ви изпратим линк или информация къде да гледате другаде двубоя Барселона – Реал Мадрид на живо.